Ήττα για το Μαρκόπουλο και αναζήτηση νέου προπονητή

Την ανατροπή της αγωνιστικής πέτυχε ο Πορφύρας. Η ομάδα του Βασίλη Πανδή ενώ βρέθηκε πίσω με 2-0 σετ από το Μαρκόπουλο στο κλειστό των Μεσογείων, με κορυφαίες τις Ράπτη, Κομλένοβιτς και Δραγουμάνου γύρισε το παιχνίδι και πήρε τη νίκη στο τάι μπρέικ.

Αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Πορφύρα και μάλιστα εκτός έδρας και όπως με την Κόρινθο, έτσι και με το Μαρκόπουλο επικράτησε με 3-2. Πρώτη σκόρερ η Κομλένοβιτς με 21 πόντους, με την Δραγουμάνου να προσθέτει 17. Καθοριστική στην εξέλιξη της αναμέτρησης και η Ράπτη που κράτησε την υποδοχή στα κρίσιμα σημεία, ενώ είχε 12 πόντους με 50% στην επίθεση (10/20).

Το Μαρκόπουλο αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκηκαι αρκέστηκε στον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα. Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο ΑΟΜ έλυσε την συνεργασία του με τον Κροάτη τεχνικό Τόμο Πάουν και βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή.

Τα σετ: 2-3 (25-17, 25-23, 22-25, 19-25, 12-15)

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Πάουν): Δικαιούλια 11 (8/22 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Παπαστεργίου 3 (2 άσσοι, 1 μπλοκ), Τσιάκουλα 8 (4/6 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Τσιτσιγιάννη 19 (12/32 επ., 3 άσσοι, 4 μπλοκ), Νικολογιάννη 24 (20/53 επ., 4 άσσοι, 50% υπ.), Γεωργαντζή 6 (4/25 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 24% υπ.) / Τουλγαρίδου (λ, 57% υπ.), Καραβοκύρη, Σούλη, Διάλλα 1 (1/1 επ.), Μαρινάκη, Λεπενιώτη 1 (άσσος).

ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πανδής): Ράπτη 12 (10/20 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 55% υπ.), Κομλένοβιτς 21 (20/51 επ., 1 άσσος), Φωτεινού 7 (3/6 επ., 3 μπλοκ), Γκολφινοπούλου 3 (2 άσσοι, 1 μπλοκ), Κελεσίδη 5 (2/4 επ., 3 μπλοκ), Δραγουμάνου 17 (14/45 επ., 3 μπλοκ, 27% υπ.) / Μουστάκη (λ, 33% υπ.), Κωνσταντέλου 5 (2/4 επ., 3 μπλοκ), Σιδεράτου 1 (άσσος).

Είπαν για το ματς…

Βασίλης Πανδής (ΑΟΦ Πορφύρας): «Πολύ καλή νίκη για εμάς. Είχαμε πει ότι για να έχει αντίκρισμα η νίκη της Τετάρτης έπρεπε να κερδίσουμε και σήμερα. Παρόλο που βρεθήκαμε με την πλάτη στο τοίχο, τα κορίτσια βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και έκαναν μία μεγάλη ανατροπή και τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια».

EOPE

Be the first to comment on "Ήττα για το Μαρκόπουλο και αναζήτηση νέου προπονητή"